Blog

Jak zrobić pizzę na grillu?

W kamperze bardzo często brakowało nam piekarnika, a że potrzeba jest matką wynalazków, odkryliśmy nową funkcję naszego grilla. Tym sposobem oprócz grillowania, możemy robić wszystkie dania wymagające pieczenia. Na pierwszy “ogień” wrzucamy na “ruszt” pizzę, a w dodatku bezglutenową. Składniki:Ciasto bezglutenowe:200 gram bezglutenowej mąki  +  ok. 1 szklanki mąki do wyrabiania ciasta i  formowania pizzy,Czytaj więcej »Jak zrobić pizzę na grillu?

Jak znaleźć nocleg na dziko?

Przedstawiamy nasze sprawdzone pozycje noclegów na dziko. Jest to zbiór naszych kilkuletnich doświadczeń w poszukiwaniu takich miejsc i uwierzcie, że na niejednej miejscówce dzięki pierwszym dwóm sposobom mieliśmy najwięcej przygód. Sprawdź jaki sposób będzie dla Ciebie najlepszy w poszukiwaniu miejscówki na dziko kamperem lub przyczepą.  Na KolumbaTo najprostszy sposób, z którego często korzystamy, bo ktoCzytaj więcej »Jak znaleźć nocleg na dziko?

A GDYBY TAK ZAMIESZKAĆ W KAMPERZE… i wyjechać do Rosji?

Artykuł opublikowany w miesięczniku Polski Caravaning Nr 6 (91) 2019 Rzuciliśmy “wszystko” i zamieszkaliśmy w 27 letnim kamperze, którym przemierzyliśmy całą Rosję aby dojechać nad Jezioro Bajkał. Przez dwa miesiące pokonaliśmy łącznie 18 000 km, a nasze doświadczenia pokazały, że Rosja to kraj otwarty na podróżników. Jak sobie poradziliśmy w kraju, w którym karawaning jestCzytaj więcej »A GDYBY TAK ZAMIESZKAĆ W KAMPERZE… i wyjechać do Rosji?

Plusy i minusy spania na dziko, czyli  “wyższy level” podróży kamperem

Zdradzę Wam kampermaniakowe tajemnice, gdyż często pytacie dlaczego śpimy na dziko i jakie są nasze doświadczenia. Temat jest długi i szeroki, dlatego dziś skondensuję go, przedstawiając wady i zalety takiego sposobu podróży kamperem, bo o podstawach spania na dziko pisaliśmy już tutaj (klik!). Mimo, że ten sposób moim zdaniem jest trudniejszy i ma więcej wad,Czytaj więcej »Plusy i minusy spania na dziko, czyli  “wyższy level” podróży kamperem