Olkhon Island, Jezioro Bajkał. Spotykamy się z Polakami, Ольхон Байкала (vlog 56)

Pamiętacie tą piękną skałę Szamankę z naszej czołówki?

Nareszcie zobaczymy ją na własne oczy. Jedziemy na wyspę Olkhon, to największa, najsławniejsza i jedna z najpiękniejszych atrakcji nad Bajkałem.

Tu zamiast dróg jest tarka…

Nareszcie spotykamy Polaków na Syberii!!! Pierwsi to tuż przed przeprawą promową – Jacek i Rysiek z kanału Powsibroda. Na samym Olchonie, spotykamy jeszcze Izę i Dawida, czyli Kamperoholików, którzy podążali naszymi śladami i z którymi planowaliśmy się spotkać, ale nie wiedzieliśmy gdzie skrzyżują się nasze drogi.

Obserwujemy piękny zachód słońca z wyspy na Bajkale, nie mogąc jeszcze do końca uwierzyć, że jesteśmy w tym pięknym miejscu, że to się dzieje na prawdę, że spełniliśmy właśnie swoje marzenie, które długo wydawało się takie nieosiągalne, ale UDAŁO SIĘ!!!!

Jesteśmy TU!

Nikt nam nie zabierze tej chwili, ba! tych dni, kiedy możemy tu być, napawać się pięknymi widokami i chłonąć magiczne wschody i zachody słońca. Jakiś koleś lata paralotnią nad naszą Szamanką, nigdy przenigdy do głowy by mi nie przyszło, że to fantastyczny Robert z ekipy DREAM TEAM i że za godzinę poznamy jego, oraz jego równie fantastycznych synów Szymona i Łukasza przy ognisku. To nie może być przypadek, że tylu niesamowitych Polaków dotarło tego samego dnia na Olkhon!

Cudownie było poznać tych wspaniałych, ciekawych ludzi z pasją i w ich towarzystwie świętować ten niesamowity dzień. Nie marzyliśmy nawet o tym, że w tak zacnym gronie spędzimy piękny czas w tym cudownym miejscu.

A jak Polacy się spotkają za granicą to jest impreza! Było grubo, nie mogliśmy się rozstać przez 3 dni ( nikt nie mógł prowadzić?)

We vlogu naprawiamy kilka uszkodzeń w kamperze, drogi w Rosji dały nam popalić. Najpierw rurę od ogrzewania, która została Danielowi w rękach po poszukiwaniach mojej bransoletki na nogę, które wpadła w szczelinę. Potem naszą kanapę na szynach, której po przesunięciu, by zabrać z Listwianki do Irkucka naszych nowych rosyjskich przyjaciół Swietłanę i Stasa, oderwał się jeden bok. A potem dokręcanie śrubek naszego łóżka na górze, które zaczęło trzeszczeć, bo zapomniałam kilka razy dobrze je złożyć… ?

Sponsorzy i patroni #kamperemnadbajkał :
Camper Caravan Show: https://www.campercaravanshow.com/
Kreator Reklama: https://www.facebook.com/studiokreatorpulawy/
Masterled: https://www.masterled.pl/
Polski Caravaning: https://polskicaravaning.pl/
Poznaj Świat: http://www.poznaj-swiat.pl/
Ptak Warsaw Expo: https://warsawexpo.eu/
SunTrack: https://suntrack.pl/